/Files/images/2019_dokumenti/2017-11-14_inklyuzyvna-osvita_osoblyvi-potreby_dity-1024x683.jpg

Пам'ятки для учасників ЗНО 2019 року

Картинки по запросу зно 2019

Картинки по запросу зно 2019

Пам’ятки-поради учням щодо складання державної підсумкової атестації

1. Підготуйте своє робоче місце вдома: приберіть з робочого столу все зайве, зручно розмістіть потрібні програми, навчальні посібники, зошити, папір, ручки, олівці тощо.

2. Складіть план підготовки до державної підсумкової атестації на кожний день, чітко визначте обсяг матеріалу, який ви вивчатимете (розділ, тема тощо).

3. Під час підготовки до ДПА з будь-якого предмета структуруйте матеріал за допомогою планів, схем. Робіть це у письмовому вигляді. Адже досить часто буває так: вам здається, що ви все знаєте, пам’ятаєте, а коли починаєте відповідати – ваша відповідь виходить уривчастою, фрагментарною.

4. Перегляньте спочатку весь матеріал і раціонально сплануйте його вивчення: наприклад, якщо потрібно вивчити 100 питань за чотири дні, то у перші два дні вивчіть 70% усього обсягу, третього дня – решту питань, четвертого – повторіть вивчене. При цьому складні питання чергуйте з простішими.

5. Розпочніть заняття з найважчого матеріалу, який знаєте найгірше. Якщо не можете щось згадати, запишіть на аркуші запитання, які ви можете поставити учителю під час консультації.

6. Намагайтеся зрозуміти матеріал, що вивчаєте, а не механічно його запам’ятовувати.

7. Не вивчайте новий матеріал безпосередньо перед ДПА, робіть це заздалегідь.

8. Пам’ятайте, що інформація, одержана на консультації перед ДПА, буде корисною для вас.

9. Не забудьте під час консультації поставити педагогу ті запитання, які вас найбільше хвилюють.

10. Робіть шпаргалки за бажанням, це сприяє закріпленню знань, однак пам’ятайте, що користуватися ними під час ДПА не можна.

11. Проговоріть з батьками плани своїх відповідей на запитання.

12. Повторіть плани відповідей на запитання напередодні ДПА, акцентуйте увагу на найважчих.

13. Не забудьте прийти на консультацію.

14. Відпочиньте за два-три дні до ДПА.

15. Ляжте раніше спати напередодні ДПА, а ранок у жодному разі не починайте «зубрінням».

16. Чергуйте заняття і відпочинок під час усього періоду підготовки до ДПА.

17. Не думайте про те, що не впораєтесь із завданнями, навпаки подумки уявляйте собі картину успіху.

18. Прийдіть на ДПА завчасно.

Пам’ятки-поради батькам учнівщодо складаннядержавної підсумкової атестації

1. Ознайомтеся з порядком проведення ДПА учнів.

2. З’ясуйте бажання дітей щодо вибору навчального предмета, з якого вони складатимуть ДПА. Переконайтеся, що вибір вашої дитини правильний.

3. Почніть готувати свою дитину до ДПА завчасно, однак не будьте нав’язливими.

4. Поділіться з дитиною своїм досвідом складання іспитів.

5. Пам’ятайте, що дитина може сама вибирати час для підготовки до ДПА.

6. Будьте готові не лише вислухати плани відповідей дитини на запитання ДПА, а й щось підказати їй.

7. Стежте за тим, щоб ваша дитина чергувала заняття та відпочинок (наприклад 40 хв. навчається, 10 хв. – відпочиває).

8. Не забудьте, що дитині напередодні ДПА необхідно відпочити: ввечері після закінчення заняття прогулятися на свіжому повітрі, прийняти душ, раніше лягти спати.

9. Підтримайте дитину. Це додасть впевненості у своїх силах.

11. Будьте впевнені у знаннях своєї дитини.

12. Не хвилюйтеся, тому що зайве хвилювання заважатиме не лише вам, а й дитині, адже вона відчуватиме ваш неспокій.

13. Не відволікайте дитину телефонними дзвінками, вона сама вам зателефонує!

14. Підтримайте дитину незалежно від результатів ДПА.

15. Порадьте, як раціонально розподілити час, готуючись до ДПА з інших навчальних предметів.

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

Форма контролю відповідності освітнього рівня випускників загальноосвітніх навчальних закладів I, II, III ступенів та професійно-технічних навчальних закладів, що надають повну загальну середню освіту, державним вимогам. ДПА проводиться наприкінці навчального року, з навчальних предметів, перелік яких щороку визначається і затверджується Міністерством освіти і науки України.

Обов’язковою є атестація з української мови.

Учні початкової (4 клас) та основної (9 клас) школи ЗНЗ з навчанням мовами національних меншин, які прибули з-за кордону і почали вивчати українську мову в поточному навчальному році, замість атестації з цього предмета можуть за заявою батьків та за рішенням педагогічної ради проходити атестацію з мови навчання.

ДПА проводиться у письмовій формі. Завдання для проведення атестації укладаються навчальними закладами відповідно до орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань, затверджених Міністерством освіти і науки України.

ДПА може проводитися у формі ЗНО. Результати ЗНО з трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів.

Результати ДПА визначаються за 12-бальною шкалою за загальними критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів. Бали, отримані за атестацію, виставляються окремо від річних балів. Результати ДПА заносяться у табель навчальних досягнень (4 клас), до свідоцтва про базову загальну середню освіту (9 клас), до атестата про повну загальну середню освіту (11 клас), і враховуються при визначенні середнього балу відповідного документа, а також при визначенні претендентів на нагородження золотою або срібною медаллю.

Документи, які регулюють дане питання

Наказ МОН №59 від 25 січня 2019 року «Про проведення в 2018/2019 н.р. державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту»

Наказ МОН № 1369 від 07 грудня 2018 року "Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації"

Наказ МОН від 07 грудня 2018 р. "Про затвердження порядку проведення державної підсумкової атестації" (зареєстровано в Міністерстві Юстиції України 02 січня 2019 р. №8/32979)

/Files/images/13.jpg

ДПА СКАСОВУЄТЬСЯ ПОВНІСТЮ?

Насправді в Міністерстві вже досить довгий час велися розмови про доцільність підсумкової атестації. Остаточне рішення щодо скасування ДПА й досі не було прийнято, а тому можна очікувати, що все буде так, як і в минулих роках. Не дивлячись на те, школярам дадуть змогу самостійно обирати предмети, які вони хочуть складати. При цьому можна обирати предмети гуманітарної та технічної сфери. Що стосується випускників, то для них ДПА проводитися не буде, а оцінки будуть виставлені за результатами ЗНО.

НЕВЕЛИЧКІ ЗМІНИ

Також невеличкі зміни були внесені до тестування з іноземної мови. Основна частина залишиться такою самою, але ще буде додано аудіювання. Його мета полягає в перевірці того, як саме школярі сприймають інформацію на слух. Їм треба буде прослухати декілька разів текст, а потім відповісти на короткі запитання.

Багатьом цікаво, яким буде ДПА в 2019 році завдяки проводи мій реформі. Представники Міносвіти повідомляють, що вони створять усі умови для дітей з обмеженими можливостями. На пунктах здачі обов’язково встановлюватимуть особливі технічні засоби, які допомагатимуть дітям з фізичними вадами. Для осіб з вадами зору тести будуть надруковані шрифтом Брайля. Реформа зробить так, що процедура проведення ДПА повністю відповідатиме європейським стандартам.

Пам'ятки для учасників ЗНО 2017 року

/Files/images/2017_rk/Що необхідно мати при собі (1).jpg

/Files/images/2017_rk/Памятка2.jpg

Важливо: про ЗНО

Як і 2016 року, на ЗНО винесено 12 предметів, скласти можна 4 з них, для вступу до вищого навчального закладу обов’язково слід скласти українську мову та літературу. Увага: для ДПА достатньо лише відповідей з української мови, але їх недостатньо, якщо випускник планує далі вчитися у виші.

ЗНО з іноземних мов, крім англійської, складатимуть в один день. 2016 року лише двоє осіб мали потребу складати ЗНО з різних іноземних мов. Ті, в кого є така потреба 2017 року, зможуть скласти одну іноземну в основну сесію ЗНО, а другу – в додаткову сесію.

Для ДПА достатньо лише відповідей з української мови, для ЗНО потрібні відповіді з мови та літератури

Терміни завершення навчального року і проведення випускних вечорів залежатимуть від оголошення результатів ЗНО. Ті результати, що зараховують і як ДПА, мають бути внесені в атестати. УЦОЯО оголосить результати орієнтовно 15-23 червня. Вони будуть розміщені на інформаційних сторінках учасників на сайті УЦОЯО, результати ДПА надішлють до шкіл в електронному вигляді.

Реєстрація для участі в ЗНО відбудеться традиційно в електронному вигляді, випускників цього року мають зареєструвати у їхніх школах.

Програми, за якими складатимуть ЗНО, викладені на сайті УЦОЯО. З минулого року внесено зміни в українську мову та літературу, історію України, математику, біологію, географію, фізику, хімію, російську мову. Дію нових програм з іноземних мов призупинено на рік, щоб провести додаткові дослідження і апробацію ЗНО за цими програмами. До кінця жовтня на сайті мають з’явитися і характеристики кваліфікаційних робіт, за якими складатимуть іспити.

Можна пройти пробне тестування, воно відбудеться 1 та 8 квітня 2017 року. Реєструватися на пробне ЗНО треба в січні, участь в одному оплачуватиметься приблизно в 120 грн.

Пробне ЗНО відбудеться 1 і 8 квітня. Коштуватиме приблизно в 129 грн

15 липня почнеться вступна кампанія. 2016 року часом зависала Єдина електронна база з питань освіти, оскільки час на завантаження всіх документів і оформлення заявок був обмежений, система перевантажувалася. Зараз розробляють алгоритм, за яким вступник заздалегідь зможе створити особистий кабінет і вносити в нього всі документи, коли вони з’являтимуться. Умови прийому до вищих навчальних закладів 2017 року оформлені в проекті, з яким працює робоча група.

Важливо: про ДПА

ДПА для школярів, що завершують початкову освіту, залишиться незмінним. Діти писатимуть контрольні роботи з української мови та математики, складатимуть літературне читання. За рішенням педради і за побажання батьків можна ввести складання мови нацменшини для шкіл з вивчанням такої мови. Щодо ДПА цього ступеня наголошується, що вона має трактуватися як перевірка рівня викладання, оцінки навчальних досягнень. Для дітей це будуть звичні контрольні роботи. Проводитимуть атестацію з 15 травня.

ДПА для 9-класників теж залишиться без змін. Обов’язковими для складання є українська мова та математика, ще 1 предмет обирає педрада: українська література, іноземна мова, зарубіжна література, правознавство, історія України, всесвітня історія, географія, біологія, хімія, фізика, інформатика, мова нацменшини, інтегрований курс літератури. Проводитимуть атестацію з 1 червня.

ДПА для 11-класників відбудеться у форматі ЗНО. Складатимуть 3 предмети: обов’язково українську мову, на вибір історію України або математику, ще 1 предмет на вибір з: біологія, хімія, фізика, географія, а також англійська, французька, німецька, іспанська, російська мови. Почнеться сесія ДПА і ЗНО 23 травня з іспиту з української мови та літератури. Увага: іноземна мова, на відміну від попереднього року, не обов’язкова для складання, це лише один предмет із переліку на вибір. Увага: якщо випускнику потрібно скласти і математику, і історію України, він обирає один із цих предметів 2­‑м, а один – 3‑м у складанні.

Нормативні документи ♦ 4 клас ♦ 9 клас ♦ 11 клас


· Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти (затверджене наказом Міністерства освіти і науки України 30 грудня 2014 року № 1547) ►

· Про затвердження Порядку переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу (наказ Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015 № 762) ►

· Інструкція про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів за станом здоров'я (затверджена наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Міністерства охорони здоров'я України від 01.02.2013 № 72/78) ►

· Про врахування середнього бала документа про повну загальну середню освіту (Лист МОН України від 22.04.2015 №1/9-209) ►

· Про затвердження Положення про золоту медаль «За високі досягнення у навчанні» та срібну медаль «За досягнення у навчанні» (наказ Міністерства освіти і науки України від 17.03.2015 № 306) ►

· Положення про похвальний лист «За високі досягнення у навчанні» та похвальну грамоту «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів» (у редакції наказу МОН від 07.02.2012 №115) ►

· Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) загальноосвітніх навчальних закладів у 2016/2017 навчальному році (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.10.2016 № 1272) ►Зі змінами!

· Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 20 жовтня 2016 р. № 1272 (наказ Міністерства освіти і науки України від 30.12.2016 № 1696) ►

· Про проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах, у 2016/2017 навчальному році (лист Міністерства освіти і науки України від 13.03.2017 № 1/9-149) ►

· Про затвердження орієнтовних вимог до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015/2016 навчальному році(наказ Міністерства освіти і науки України від 08.02.2016 № 94) ►

· Про внесення змін до орієнтовних вимог до проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2015 - 2016 навчальному році(наказ Міністерства освіти і науки України від 14.03.2016 № 258) ►

· Про підготовку до проведення в 2017 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 21.09.2016 № 1133) ►

Пам’ятки-порадиучням щодо складання державної підсумкової атестації

1. Підготуйте своє робоче місце вдома: приберіть з робочого столу все зайве, зручно розмістіть потрібні програми, навчальні посібники, зошити, папір, ручки, олівці тощо. 2. Складіть план підготовки до державної підсумкової атестації на кожний день, чітко визначте обсяг матеріалу, який ви вивчатимете (розділ, тема тощо). 3. Під час підготовки до ДПА з будь-якого предмета структуруйте матеріал за допомогою планів, схем. Робіть це у письмовому вигляді. Адже досить часто буває так: вам здається, що ви все знаєте, пам’ятаєте, а коли починаєте відповідати – ваша відповідь виходить уривчастою, фрагментарною. 4. Перегляньте спочатку весь матеріал і раціонально сплануйте його вивчення: наприклад, якщо потрібно вивчити 100 питань за чотири дні, то у перші два дні вивчіть 70% усього обсягу, третього дня – решту питань, четвертого – повторіть вивчене. При цьому складні питання чергуйте з простішими. 5. Розпочніть заняття з найважчого матеріалу, який знаєте найгірше. Якщо не можете щось згадати, запишіть на аркуші запитання, які ви можете поставити учителю під час консультації. 6. Намагайтеся зрозуміти матеріал, що вивчаєте, а не механічно його запам’ятовувати.7. Не вивчайте новий матеріал безпосередньо перед ДПА, робіть це заздалегідь. 8. Пам’ятайте, що інформація, одержана на консультації перед ДПА, буде корисною для вас. 9. Не забудьте під час консультації поставити педагогу ті запитання, які вас найбільше хвилюють. 10. Робіть шпаргалки за бажанням, це сприяє закріпленню знань, однак пам’ятайте, що користуватися ними під час ДПА не можна. 11. Проговоріть з батьками плани своїх відповідей на запитання. 12. Повторіть плани відповідей на запитання напередодні ДПА, акцентуйте увагу на найважчих. 13. Не забудьте прийти на консультацію. 14. Відпочиньте за два-три дні до ДПА. 15. Ляжте раніше спати напередодні ДПА, а ранок у жодному разі не починайте «зубрінням». 16. Чергуйте заняття і відпочинок під час усього періоду підготовки до ДПА. 17. Не думайте про те, що не впораєтесь із завданнями, навпаки подумки уявляйте собі картину успіху. 18. Прийдіть на ДПА завчасно.

Пам’ятки-порадибатькам учнів щодо складання державної підсумкової атестації

1. Ознайомтеся з порядком проведення ДПА учнів. 2. З’ясуйте бажання дітей щодо вибору навчального предмета, з якого вони складатимуть ДПА. Переконайтеся, що вибір вашої дитини правильний. 3. Почніть готувати свою дитину до ДПА завчасно, однак не будьте нав’язливими. 4. Поділіться з дитиною своїм досвідом складання іспитів. 5. Пам’ятайте, що дитина може сама вибирати час для підготовки до ДПА. 6. Будьте готові не лише вислухати плани відповідей дитини на запитання ДПА, а й щось підказати їй. 7. Стежте за тим, щоб ваша дитина чергувала заняття та відпочинок (наприклад 40 хв. навчається, 10 хв. – відпочиває). 8. Не забудьте, що дитині напередодні ДПА необхідно відпочити: ввечері після закінчення заняття прогулятися на свіжому повітрі, прийняти душ, раніше лягти спати. 9. Підтримайте дитину. Це додасть впевненості у своїх силах.11. Будьте впевнені у знаннях своєї дитини. 12. Не хвилюйтеся, тому що зайве хвилювання заважатиме не лише вам, а й дитині, адже вона відчуватиме ваш неспокій. 13. Не відволікайте дитину телефонними дзвінками, вона сама вам зателефонує! 14. Підтримайте дитину незалежно від результатів ДПА. 15. Порадьте, як раціонально розподілити час, готуючись до ДПА з інших навчальних предметів.

Матеріали, які допоможуть підготуватися до зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 3 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінювання осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти» затверджено програми зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії та російської мов.

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки від 27 липня 2016 року № 888 «Про внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки від 3 лютого 2016 року № 77», розроблення та укладання тестів зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов у 2017 році відбуватиметься відповідно до програми, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 01 жовтня 2014 року № 1121.

Наказом Українського центру від 22 вересня 2016 року №163 «Про затвердження Критеріїв оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року» затверджено Критерії оцінювання завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю з української мови, математики, англійської, німецької, французької, іспанської та російської мов.

Наказом Українського центру від 22 вересня 2016 року №162 «Про затвердження Загальних характеристик сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року» затверджено Загальні характеристики з української мови і літератури, історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії, англійської, німецької, французької, іспанської та російської мов.

Наказом Українського центру від 15 вересня 2016 року №156 «Про затвердження Схем нарахування балів за виконання завдань сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року» затверджено схеми нарахування балів за виконання завдань сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2017 року.

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ЗНО

УКРАЇНСЬКА МОВА І ЛІТЕРАТУРА 23 травня

АНГЛІЙСЬКА МОВА 29 травня

МАТЕМАТИКА 31 травня

ІСТОРІЯ УКРАЇНИ 02 червня

РОСІЙСЬКА МОВА 06 червня

БІОЛОГІЯ 08 червня

ГЕОГРАФІЯ 12 червня

ФІЗИКА 14 червня

ХІМІЯ 16 червня

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерство освіти і науки України 20.10.2016 № 1272

Перелік

навчальних предметів, з яких проводиться державна підсумкова атестація випускників загальноосвітніх навчальних закладів у 2016/2017 навчальному році

І ступеня (початкова школа)

№ з/п Назва навчального предмета
1. Українська мова
2. Математика
3. Літературне читання

Перелік навчальних предметів для випускників загальноосвітніх навчальних закладів II ступеня

№ з/п Назва навчального предмета Примітка
1. Українська мова
2. Математика
3. Українська література Випускники проходять ДПА з одного з зазначених предметів, який обирається педагогічною радою навчального закладу
Зарубіжна література
Іноземна мова
Історія України
Всесвітня історія
Правознавство. Практичний курс
Географія
Біологія
Хімія
Фізика
Інформатика

Перелік навчальних предметів для випускників загальноосвітніх навчальних закладів III ступеня

№ з/п Назва навчального предмета Форма проведення державної підсумкової атестації ** Примітка
1. Українська мова У формі зовнішнього незалежного оцінювання
2. Математика У формі зовнішнього незалежного оцінювання Випускники мають право обрати один із зазначених предметів незалежно від профілю навчального закладу
Історія України (період XX – початок XXI століття)
3. Українська література У формі зовнішнього незалежного оцінювання Випускники проходять ДПА з одного з зазначених предметів за власним вибором
Іноземна мова
Історія України (період XX – початок XXI століття)
Математика
Біологія
Географія
Фізика
Хімія

Директор департаменту Ю. Г. Кононенко

Документи 2016-2017 н.р.

МОН України визначило про структуру 2016

Перелік нормативних документів

Типові навчальні плани

Початок навчального року

Кiлькiсть переглядiв: 403