НМТ 2024


НМТ 2023

/Files/images/2022-2023/1212111111111-839x332-1.jpg

Шановні одинадцятикласники!

Міністерством освіти і науки разом з Українським центром оцінювання якості освіти презентована модель проведеннянаціонального мультипредметного тесту, за результатами якого відбуватиметься конкурсний відбір вступників для здобуття вищої освіти в 2023 році. Для вступу на бакалаврський або медичний магістерський рівні вищої освіти абітурієнтам потрібно буде отримати результати національного мультипредметного тесту. НМТ міститиме три блоки завдань. Два – обов’язкові, третій – на вибір вступника. Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика. Предметами на вибір є історія України, одна з іноземних мов, біологія, хімія та фізика. Предмет, тестування з якого вступник бажатиме пройти на вибір, він зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Детальніше в документі: Національний мультипредметний тест


ЗНО 2020 (див. вкладення)

/Files/photogallery/normatyvnidokumnety-1024x488.png

Наказом Міністерства освіти і науки України від 11 травня № 635 врегулювано проведення зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року.

Зовнішнє незалежне оцінювання проводитиметься з 21 травня до 17 липня.

Відповідно до наказу кожен зареєстрований учасник має право пройти тести щонайбільше з чотирьох навчальних предметів. Загалом зовнішнє незалежне оцінювання відбуватиметься з одинадцяти навчальних предметів: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова.

Випускникам старшої школи закладів загальної середньої освіти 2020 року, а також учням (слухачам, студентам) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які 2020 року завершать здобуття повної загальної середньої освіти, результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти:

  • українську мову і літературу;
  • математику або історію України (на вибір учасника);
  • ще один предмет з переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська мова, іспанська мова, німецька мова, французька мова).

У 2020 році здобувачі повної загальної середньої освіти, які бажають, щоб результат зовнішнього незалежного оцінювання з іноземної мови їм було зараховано як оцінку за державну підсумкову атестацію, і вивчають цю мову на рівні стандарту, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань рівня стандарту. Випускники, які вивчають іноземну мову на профільному рівні, отримають оцінку за атестацію за результатами виконання завдань рівня стандарту та профільного рівня.

ДПА 2020/Files/photogallery/f4a5473e422ac0fb7db46c8903a037c0-918x500.jpg

Закінчення дев’ятого класу – момент першого відповідального навчального випробування, відомого школярам як ДПА (Державна підсумкова атестація). Готуватися до контрольної перевірки слід заздалегідь, щоб заповнити прогалини в знаннях і психологічно налаштуватися. Якою буде ДПА в 2020 році в 9 класі, знання з яких предметів будуть оцінювати перевіркою, та які нововведення очікують школярів, читайте далі.

Що являє собою Державна підсумкова атестація

Слід відзначити, що ДПА, або державна підсумкова атестація по суті нагадує шкільний іспит. На відміну від ЗНО-2020, де відповіді на тести перевіряються незалежною комісією, ДПА проходить за безпосередньої участі вчителів тієї самої школи, де навчається дитина. Атестація проводиться в стінах рідного закладу, що дозволяє створити більш сприятливу психологічну атмосферу для тестованих.

/Files/photogallery/c01d23ac42025ffb73397af874d00496.jpg

Всі завдання, з якими школярі мають справлятися на ДПА, складаються педагогічним колективом школи у відповідності з програмою та вимогами Міносвіти. Всі завдання припускають відповіді у письмовій формі, навіть якщо атестація проходить з таких предметів, як українська або іноземна мова. Результати ДПА виносяться окремою графою в атестат про здобуття неповної середньої освіти. Вони оцінюються в балах від 1 до 12, де 12 – самий високий результат, який свідчить про відмінну підготовку, а бали від 1 до 3 – результат незадовільний.

Побоювання учнів за підсумки ДПА в 2020 році цілком зрозумілі – оцінка може вплинути на підсумковий бал з предмета. При виставленні річної оцінки вчитель орієнтується на оцінки, отримані школярем за кожну чверть, і результати атестації. Середнє арифметичне і буде тією оцінкою, яку отримає випускник.

Про нововведення з 2020 року

Введення обов’язкової держатестації є закономірним підсумком впровадження освітньої реформи, яка дозволяє Україні перейти на нові стандарти навчання. Досі залишається відкритим питання, в якій формі дев’ятикласники складатимуть атестацію – в тестовій формі або вільній. Але є інформація, що технологія ЗНО для учнів 9-х класів буде повністю реалізована тільки до 2027-го року

Новини, що стосуються ДПА 2020:

  • результати міжнародних мовних іспитів тепер можуть зараховуватися як оцінка ДПА;
  • право проходити ДПА отримали учні, які перебувають у слідчому ізоляторі, – проведення заходу ляже на плечі навчального закладу, за яким закріплено СІЗО;
  • з переліку предметів, доступних для здачі, був виключений російську мову з-за міждержавного конфлікту;
  • учні, що проживають на окупованих територіях, можуть пройти атестацію екстерном у навчальному закладі, рекомендованому органами управління освітньої сфери;
  • учні коледжів і технікумів, які за результатами минулого атестації одержали незадовільну оцінку, в новому навчальному році отримають право на перездачу;
  • у іспит з іноземної мови планується включити аудіювання, яке дозволить школярам підготуватися до такого формату оцінювання в рамках ЗНО.

Хто буде звільнений від ДПА

Як і в старій освітній системі, деякі категорії учнів можуть розраховувати на звільнення від екзаменаційного випробування. Послаблення даються для:

  • юних мам – учениць, які перебувають у допологовій або декретній відпустці;
  • школярів з ослабленим здоров’ям, вимушених одночасно лікуватися та проходити навчання в спеціалізованих реабілітаційних центрах;
  • учнів з захворюваннями опорно-рухового апарату та центральної нервової системи;
  • дев’ятикласників, які беруть участь у спортивних та освітніх змаганнях міжнародного рівня, до цієї ж категорії відносяться учасники шкільних олімпіад, зборів, творчих конкурсів і виставок;
  • випускників, які постраждали внаслідок стихійного лиха форс-мажорних обставин у регіоні проживання;
  • володарів нагород і сертифікатів з певної дисципліни (звільняються від здачі тільки цього предмета).

Звільнення для всіх категорій учнів дається тільки на підставі офіційних документів – довідки з медичної або соціальної установи, сертифікат, запрошення на конкурс і т. п.

Картинки по запросу зно 2019

Картинки по запросу зно 2019

Пам’ятки-поради учням щодо складання державної підсумкової атестації

1. Підготуйте своє робоче місце вдома: приберіть з робочого столу все зайве, зручно розмістіть потрібні програми, навчальні посібники, зошити, папір, ручки, олівці тощо.

2. Складіть план підготовки до державної підсумкової атестації на кожний день, чітко визначте обсяг матеріалу, який ви вивчатимете (розділ, тема тощо).

3. Під час підготовки до ДПА з будь-якого предмета структуруйте матеріал за допомогою планів, схем. Робіть це у письмовому вигляді. Адже досить часто буває так: вам здається, що ви все знаєте, пам’ятаєте, а коли починаєте відповідати – ваша відповідь виходить уривчастою, фрагментарною.

4. Перегляньте спочатку весь матеріал і раціонально сплануйте його вивчення: наприклад, якщо потрібно вивчити 100 питань за чотири дні, то у перші два дні вивчіть 70% усього обсягу, третього дня – решту питань, четвертого – повторіть вивчене. При цьому складні питання чергуйте з простішими.

5. Розпочніть заняття з найважчого матеріалу, який знаєте найгірше. Якщо не можете щось згадати, запишіть на аркуші запитання, які ви можете поставити учителю під час консультації.

6. Намагайтеся зрозуміти матеріал, що вивчаєте, а не механічно його запам’ятовувати.

7. Не вивчайте новий матеріал безпосередньо перед ДПА, робіть це заздалегідь.

8. Пам’ятайте, що інформація, одержана на консультації перед ДПА, буде корисною для вас.

9. Не забудьте під час консультації поставити педагогу ті запитання, які вас найбільше хвилюють.

10. Робіть шпаргалки за бажанням, це сприяє закріпленню знань, однак пам’ятайте, що користуватися ними під час ДПА не можна.

11. Проговоріть з батьками плани своїх відповідей на запитання.

12. Повторіть плани відповідей на запитання напередодні ДПА, акцентуйте увагу на найважчих.

13. Не забудьте прийти на консультацію.

14. Відпочиньте за два-три дні до ДПА.

15. Ляжте раніше спати напередодні ДПА, а ранок у жодному разі не починайте «зубрінням».

16. Чергуйте заняття і відпочинок під час усього періоду підготовки до ДПА.

17. Не думайте про те, що не впораєтесь із завданнями, навпаки подумки уявляйте собі картину успіху.

18. Прийдіть на ДПА завчасно.

Пам’ятки-поради батькам учнівщодо складаннядержавної підсумкової атестації

1. Ознайомтеся з порядком проведення ДПА учнів.

2. З’ясуйте бажання дітей щодо вибору навчального предмета, з якого вони складатимуть ДПА. Переконайтеся, що вибір вашої дитини правильний.

3. Почніть готувати свою дитину до ДПА завчасно, однак не будьте нав’язливими.

4. Поділіться з дитиною своїм досвідом складання іспитів.

5. Пам’ятайте, що дитина може сама вибирати час для підготовки до ДПА.

6. Будьте готові не лише вислухати плани відповідей дитини на запитання ДПА, а й щось підказати їй.

7. Стежте за тим, щоб ваша дитина чергувала заняття та відпочинок (наприклад 40 хв. навчається, 10 хв. – відпочиває).

8. Не забудьте, що дитині напередодні ДПА необхідно відпочити: ввечері після закінчення заняття прогулятися на свіжому повітрі, прийняти душ, раніше лягти спати.

9. Підтримайте дитину. Це додасть впевненості у своїх силах.

11. Будьте впевнені у знаннях своєї дитини.

12. Не хвилюйтеся, тому що зайве хвилювання заважатиме не лише вам, а й дитині, адже вона відчуватиме ваш неспокій.

13. Не відволікайте дитину телефонними дзвінками, вона сама вам зателефонує!

14. Підтримайте дитину незалежно від результатів ДПА.

15. Порадьте, як раціонально розподілити час, готуючись до ДПА з інших навчальних предметів.

ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ

Форма контролю відповідності освітнього рівня випускників загальноосвітніх навчальних закладів I, II, III ступенів та професійно-технічних навчальних закладів, що надають повну загальну середню освіту, державним вимогам. ДПА проводиться наприкінці навчального року, з навчальних предметів, перелік яких щороку визначається і затверджується Міністерством освіти і науки України.

Обов’язковою є атестація з української мови.

Учні початкової (4 клас) та основної (9 клас) школи ЗНЗ з навчанням мовами національних меншин, які прибули з-за кордону і почали вивчати українську мову в поточному навчальному році, замість атестації з цього предмета можуть за заявою батьків та за рішенням педагогічної ради проходити атестацію з мови навчання.

ДПА проводиться у письмовій формі. Завдання для проведення атестації укладаються навчальними закладами відповідно до орієнтовних вимог до змісту атестаційних завдань, затверджених Міністерством освіти і науки України.

ДПА може проводитися у формі ЗНО. Результати ЗНО з трьох навчальних предметів зараховуються як результати державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти для випускників старшої школи загальноосвітніх навчальних закладів.

Результати ДПА визначаються за 12-бальною шкалою за загальними критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів. Бали, отримані за атестацію, виставляються окремо від річних балів. Результати ДПА заносяться у табель навчальних досягнень (4 клас), до свідоцтва про базову загальну середню освіту (9 клас), до атестата про повну загальну середню освіту (11 клас), і враховуються при визначенні середнього балу відповідного документа, а також при визначенні претендентів на нагородження золотою або срібною медаллю.

Документи, які регулюють дане питання

Наказ МОН №59 від 25 січня 2019 року «Про проведення в 2018/2019 н.р. державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту»

Наказ МОН № 1369 від 07 грудня 2018 року "Про затвердження Порядку проведення державної підсумкової атестації"

Наказ МОН від 07 грудня 2018 р. "Про затвердження порядку проведення державної підсумкової атестації" (зареєстровано в Міністерстві Юстиції України 02 січня 2019 р. №8/32979)

ДПА СКАСОВУЄТЬСЯ ПОВНІСТЮ?

Насправді в Міністерстві вже досить довгий час велися розмови про доцільність підсумкової атестації. Остаточне рішення щодо скасування ДПА й досі не було прийнято, а тому можна очікувати, що все буде так, як і в минулих роках. Не дивлячись на те, школярам дадуть змогу самостійно обирати предмети, які вони хочуть складати. При цьому можна обирати предмети гуманітарної та технічної сфери. Що стосується випускників, то для них ДПА проводитися не буде, а оцінки будуть виставлені за результатами ЗНО.

НЕВЕЛИЧКІ ЗМІНИ

Також невеличкі зміни були внесені до тестування з іноземної мови. Основна частина залишиться такою самою, але ще буде додано аудіювання. Його мета полягає в перевірці того, як саме школярі сприймають інформацію на слух. Їм треба буде прослухати декілька разів текст, а потім відповісти на короткі запитання.

Багатьом цікаво, яким буде ДПА в 2019 році завдяки проводи мій реформі. Представники Міносвіти повідомляють, що вони створять усі умови для дітей з обмеженими можливостями. На пунктах здачі обов’язково встановлюватимуть особливі технічні засоби, які допомагатимуть дітям з фізичними вадами. Для осіб з вадами зору тести будуть надруковані шрифтом Брайля. Реформа зробить так, що процедура проведення ДПА повністю відповідатиме європейським стандартам.

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 1205

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.

Дата останньої зміни 09 Вересня 2024

Фотогалерея